Gyurta Dániel. Fotó: Maxisport/Shutterstock.com

Gyurta Dániel kihagyta az Európa-bajnokságot, és az egész évet annak szentelte, hogy sikerüljön az olimpiai címvédés. Ezért az idei legjobb idők alapján felálló ranglistán csak hátul találhatjuk.

Gyurta hátul van a ranglistán

A 200 méteres mellúszás idei világranglistáján Gyurta Dániel nincs az első között, egészen pontosan a 42. helyen áll 2:10.84-es idővel. A listát amerikaiak uralják jelenleg, 2:07 körüli időkkel, tehát nem fest rózsásan a helyzet, de ez semmit nem jelent. Bajnokunk kihagyta a londoni Európa-bajnokságot, ahol élesben nyilván feljebb jöhetett volna a 42. helyről, de egyértelműen látszik, hogy csak és kizárólag az olimpiára koncentrál. “Valószínűleg idén is világcsúcs kell a 200 mellen az olimpiai aranyéremhez, és erre többen is képesek lehetnek, de már a döntőbe jutásért is oda kell tennie magát annak, aki nem akar csalódva távozni. Keményen megdolgoztam azért, hogy inkább én okozhassak meglepetést az ellenfeleimnek, mint ők nekem” – mondta Dani néhány napja az M4 Sportnak. A világcsúcsot a japán Akihiro Yamaguchi tartja 2:07.01-es idővel. 2012-ben úszta, átvéve a rekorder szerepét Gyurtától, aki a londoni olimpia döntőjében 2:07.28-as idővel nyerte meg az aranyérmet.

Miért hagyta ki az Eb-t?

Hosszú Katinka rengeteg versenyen indult, így az Európa-bajnokságon is, ezzel ellentétben Gyurta Dani csak az olimpiára készül. Látható tehát, hogy mindenki máshogy gondolkodik, mást gondol a siker receptjéről. “Nem szeretnék kétszer csúcsformát hozni, helyette pedig el tudok menni edzeni. London előtt sem volt egyszerű Debrecenben az Európa-bajnokságot végigcsinálni. Egy rossz szavam sem lehet, mert tudtam győzni, ettől függetlenül a formaidőzítést nagyon nehéz volt megcsinálni, úgyhogy idén nem is vállaljuk” – nyilatkozta még az Eb előtt. Reméljük beválik a taktika, és Dani címvédésének örülhetünk majd augusztus 10-én szerdán, amikor is a 200 méteres mellúszás döntőjét rendezik.