A riói olimpia teljes szombati programja magyar idő szerint (zárójelben a helyi idő). A sportágak nevét követő szám azt jelzi, hogy az adott sportágban az adott napon hány számban osztanak érmet.
Augusztus 13., szombat (éremosztás 21 számban)
GOLF (Olimpiai Golfpálya)
- 12.30-21.00 (7.30-16.00): férfiverseny, 3. nap
TOLLASLABDA (Riocentro – 4-es Pavilon)
- 13.00-04.00 (8.00-23.00): női és férfi egyes, női, férfi és vegyes páros csoportmérkőzések
EVEZÉS (Rodrigo de Freitas Lagúna) – 4
- 13.50-16.10 (08.50-11.10) – alsóági döntők D és C: férfi egypár, női egypár – B döntők: férfi egypár, női egypár – döntők: FÉRFI EGYPÁR, NŐI EGYPÁR, FÉRFI NYOLCAS, NŐI NYOLCAS
SPORTLÖVÉSZET (Olimpiai Sportlövőközpont) – 2
- 14.00-16.15 (9.00-11.15): férfi gyorstüzelőpisztoly, alapverseny 2. nap, 30 lövés
- 17.30-18.15 (12.30-13.15): FÉRFI GYORSTÜZELŐPISZTOLY, DÖNTŐ
- 14.30-17.30 (9.30-12.30): férfi skeet alapverseny, 2. nap, 75 lövés
- 20.00-21.00 (15.00-16.00): FÉRFI SKEET DÖNTŐ
VÍVÁS (3-as Karióka Aréna) – 1
- 14.00-19.30 (9.00-14.30): női kard csapatverseny az elődöntőig, illetve mérkőzések az 5-8. helyekért
- 22.00-00.15 (17.00-19.15): NŐI KARD CSAPATVERSENY, bronzmérkőzés, DÖNTŐ
ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) – 5
- 14.30-17.45 (9.30-12.45) – férfiak: 100 m selejtező, előfutamok DISZKOSZVETÉS DÖNTŐ – nők: hármasugrás selejtező, 3000 m akadályfutás előfutamok, 400 m előfutamok, hétpróba (távolugrás)
- VASÁRNAP 1.00-4.05 (20.00-23.05) – férfiak: rúdugrás selejtező, 400 m elődöntő, TÁVOLUGRÁS DÖNTŐ, 800 m elődöntő, 10 000 M DÖNTŐ – nők: HÉTPRÓBA (gerelyhajítás, 800 m), 100 M elődöntő, DÖNTŐ
KÉZILABDA (Jövő Aréna) – férfi csoportmérkőzések, 4. forduló:
- 16.30 (11.30): Horvátország-Franciaország
- 19.40 (14.40): Dánia-Katar
- vasárnap 2.50 (21.50): Argentína-Tunézia
- 14.30 (9.30): Szlovénia-Németország
- 21.40 (16.40): Egyiptom-Brazília
- vasárnap 0.50 (19.50): Svédország-Lengyelország
RÖPLABDA (Maracanazinho Csarnok) – férfi csoportmérkőzések, 4. forduló:
- 22.05 (17.05): Egyesült Államok-Franciaország
- vasárnap 1.30 (20.30): Kanada-Mexikó
- vasárnap 3.35 (22.35): Brazília-Olaszország
- 14.30 (9.30): Irán-Egyiptom
- 16.35 (11.35): Argentína-Kuba
- 20.00 (15.00): Lengyelország-Oroszország
ASZTALITENISZ (Riocentro – 3-as Pavilon)
- 15.00-18.00 (10.00-13.00): női csapatverseny, negyeddöntő
- 20.00-23.00 (15.00-18.00): férfi csapatverseny, első forduló
- VASÁRNAP 00.30-3.30 (19.30-22.30): női csapatverseny, negyeddöntő
GYEPLABDA (Olimpiai Gyeplabdaközpont)
- 15.00-03.15 (10.00-22.15): női csoportmérkőzések
PÁLYAKERÉKPÁR (Rio Olimpiai Velodróm) – 2
- 15.00-16.40 (10.00-11.40): női Keirin 1. forduló, reményfutamok, férfi sprint nyolcaddöntő, reményfutamok, női csapat üldözőverseny 1. forduló
- 21.00-23.25 (16.00-18.25): férfi sprint negyeddöntő, elődöntő, 9-12. helyért, 5-8. helyért, NŐI KEIRIN 2. forduló, 7-12. helyért, 1-6. HELYÉRT, NŐI CSAPAT ÜLDÖZŐVERSENY DÖNTŐ
VÍZILABDA (Maria Lenk Uszoda) – Női csoportmérkőzések, 3. (utolsó) forduló:
- 15.20 (10.20): Oroszország-Olaszország
- 16.40 (11.40): Ausztrália-Brazília
- 14.00 (9.00): Kína-Spanyolország
- 18.00 (13.00): MAGYARORSZÁG-Egyesült Államok
ÖKÖLVÍVÁS (Riocentro – 6-os Pavilon)
- 16.00-19.00 (11.00-14.00): férfi 52 kg mérkőzések a 32 között, férfi 69 kg negyeddöntő, férfi 91 kg elődöntő, férfi +91 kg nyolcaddöntő
- 22.00-1.00 (17.00-20.00): férfi 52 kg mérkőzések a 32 között, férfi 69 kg negyeddöntő, férfi 91 kg elődöntő, férfi +91 kg nyolcaddöntő
STRANDRÖPLABDA (Strandröplabda Aréna)
- 16.00-05.50 (11.00-00.50): női és férfi nyolcaddöntő
TENISZ (Olimpiai Teniszközpont) – 1
- 17.00-1.00 (12.00-20.00): férfi egyes elődöntő, NŐI EGYES DÖNTŐ és bronzmérkőzés, női páros bronzmérkőzés, vegyes páros elődöntő
KOSÁRLABDA (Ifjúság Aréna, 1-es Karióka Aréna)
női csoportmérkőzések:
- 17.15 (12.15) Ausztrália-Fehéroroszország
- 20.30 (15.30) Törökország-Brazília
- 22.45 (17.45) Japán-Franciaország
férfi csoportmérkőzések:
- 19.15 (14.15) Argentína-Brazília
- 24.00 (19.00) Spanyolország-Litvánia
- vasárnap 3.30 (szombat 22.30) Horvátország-Nigéria
LABDARÚGÁS – Férfi negyeddöntő
- 18.00 (13.00): Portugália-Németország, Brazíliaváros
- 21.00 (16.00): Nigéria-Dánia, Salvador
- vasárnap 00.00 (19.00): Koreai Köztársaság-Honduras, Belo Horizonte
- vasárnap 3.00 (22.00): Brazília-Kolumbia, Sao Paulo
VITORLÁZÁS (Dicsőség Jachtkikötő)
- 18.00-22.30 (13.00-17.30): férfi és női Laser 9., 10. futam, Finndingi 7., 8. futam, férfi és női 49-es 4., 5., 6. futam, Nacra 7., 8., 9. futam, férfi és női szörf, valamint férfi és női 470-es tartaléknap
GUMIASZTAL (Rio Olimpiai Arena) – 1
- 19.00-21.00 (14.00-16.00): FÉRFI SELEJTEZŐ, DÖNTŐ
SÚLYEMELÉS (Riocentro – 2-es Pavilon) – 1
- 20.30-22.30 (15.30-17.30): férfi 94 kg B csoport
- Vasárnap 00.00-1.40 (19.00-20.40): FÉRFI 94 KG A CSOPORT
MŰUGRÁS (Maria Lenk Uszoda)
- 21.00-22.40 (16.00-17.40): női műugrás, 3 m elődöntő
ÚSZÁS (Olimpiai Uszoda) – 4
- Vasárnap 3.00-4.10 (22.00-23.10): döntők – férfiak: 1500 M GYORS, 4X100 M VEGYESVÁLTÓ – nők: 50 M GYORS, 4X100 M VEGYESVÁLTÓ