Szilágyi Liliána a 2016-os riói nyári olimpia 100 méteres pillangóúszás versenyszámának elõdöntõje után. MTI Fotó: Kovács Tamás

Szilágyi Liliána nem jutott döntőbe 100 méter pillangón a riói olimpiai úszóversenyeinek szombati nyitónapján.

A 19 éves magyar versenyző, aki az előfutamban 16 századra megközelítette saját országos csúcsát, az esti elődöntős futamában 58.31 másodperces teljesítménnyel hatodik lett, ez pedig a 13. helyhez volt elég. Az előfutamban 61 századdal volt gyorsabb.

“Nem értem, hogy miért ilyen gyenge idő lett, sokkal több volt bennem. Mentálisan és fizikálisan is jobban éreztem magamat, ez mindenképpen jó előjel a folytatásra. Most legalább tudom, milyen egy olimpián felállni a rajtkőre: semmihez sem hasonlítható érzés” – mondta az MTI-nek a Bp. Honvéd úszója.