Monfils-Nishikori a legjobb négyért

0
85

Már a negyeddöntőknél tartanak a férfi tenisz olimpikonjai, élesedik a harc. A legnagyobb esélyesekre még most sem vár túl nehéz feladat, de a Del Potro-Bautista és főként a Monfils-Nishikori izgalmas mérkőzésnek tűnik, remélhetőleg most már mindet lehet legalább streamen követni.

Murray-Johnson

Andy Murray nyolcaddöntője nem tűnt túl keménynek, 6-1, 2-1 -re vezetett Fognini ellen, és már a brék is a zsebében volt, amikor ismét előjött a régi probléma, visszavett és elkezdett alibi teniszt játszani. Nem jött ki jól belőle, teljesen elvesztette a ritmust, az olasz pedig magára talált. Zsinórban négyszer brékelte a britet, és egyhuzamban nyolc gémet nyerve már 3-0 -re ment a harmadikban is. Murray -aki a második szettben egy kemény 3-13 nyerő-hiba kombót hozott össze- azonban összeszorította fogát, végig Fognini nyakában loholt, hogy aztán az első Fabio rövidzárlatnál végett vessen az olasz tündérmeséjének, és le is hozta a hátralévő hat játékot. Ezt a meccset két okból érdemes így részletezni. 1, túl van egy nehéz, brusztolós meccsen ami sokat segíthet egy következő nüanszokon múló összecsapáson. 2, aligha fordul elő még egyszer. Lendl nem volt ott vele, így megengedhette magának hogy megint visszavegyen, és folyamatosan magával veszekedjen. A cseh mester jelenlétében ilyet nem tehet, biztos vagyok benne hogy az edzővel még aznap átbeszélték a dolgot.

Andy Murray. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

Steve Johnson az én meglepetésemberem tényleg eljutott eddig, egészen hihetetlen hogy egy ilyen egydimenziós játékos milyen simán veszi az akadályokat. Ezt nem feltétlenül erre a tornára, hanem az elmúlt hónapokra kell érteni, mert a King, Elias, Donskoy hármas azért nem a világverő kategória (persze így is szép mindhárom simázás, de elgondolkodtató hogy a második kiemeltre minden körben nehezebb ellenfél várt). Most hatalmas lesz a minőségi ugrás számára, ráadásul mint az egyik legjobb fogadó, Murray kifejezetten szeret az ilyen típusú, adogatásaiból élő játékosokkal meccselni. Emiatt nem támogatnám az amerikait, de a brit kétszettes (1.38) és egyszerű győzelmében (1.1) sincs érték. Az unibeten van egy lazább 17,5 game határ, azt azért illene megugrani 1.27-ért.

Nadal-Bellucci

Az arany másik nagy esélyese, Nadal is egy olyan játékos ellen küzd a legjobb négyért aki papíron nem lehet ellenfél, de a körülmények adnak esélyt számára. A hazai pályán harcoló Bellucciról van szó, akinek ittléte maga a csoda, gyakorlatilag éremmel ér fel. A Riót megelőző tornákon sok győzelmet szerzett, de meglehetősen hullámzóan teljesített a challenger mezőnyben, és az első fordulót itt sem élte volna túl ha nem adja fel Brown. Erre utána megveri Cuevast és Goffint is… Sajnos nem láthattuk a belga elleni meccsét, de talán abból leszűrhetünk valamit hogy David kétszer szervált az első szettért, minielőnyben volt a tb-ben és játszmalabdája is volt, mégis elvérzett kettőben. Ami biztos, Nadal ahhoz képest hogy kérdéses volt a részvétele és hogy mióta nem játszott, egészen lehengerlő. Simon ellen szó szerint az történt amit vártunk, felőrőlte a gall fiút. Nehéz lenne nem őt kihozni Bellu ellen győztesnek (1.12), pláne hogy eddigi öt meccsükön megnyerte ellene mind a 14 szettet (4 GS és egy brazil torna). Viszont engem zavar hogy Thomazt a héten még nem láttam játszani, így nálam ez no bet kategória.

Monfils-Nishikori

Ez egy olyan meccs amiről órákat lehetne írni, de ha tippet kell rá adni, elég lenne két sor. Lelövöm a poént, az over itt a legbiztosabb. Adott két top tízes szintű játékos, ahol a tehetségesebb jobb formában van mint a stabilabb játékos, azaz a japán. Mert az tény hogy Monfils kegyetlenül bedarál mindenkit, és élete legjobb teniszét játssza, de hiába nem bohóckodik már annyit, a koncentráció ki szokott hagyni. Nishikori pedig pont az ilyenekre vár. Erről a Kyrgios elleni, madridi mérkőzése jutott eszembe. Már akkor is azt mondhattuk hogy csak erős átlagot hoz Kei, de nincs olyan félelmetes formában mint ellenfele. Az ausztrál ennek megfelelően húzta az első szettet, és egyszerűen nem volt ellenszer a szerváira, Nishikori eközben csak fegyelmezetten tartotta magát.

Kei Nishikori. Fotó: Maxisport/Shutterstock.com

Következett a tb, ami Kyrgios terepe, de elég volt egy hiba, és az ázsiai fiú onnantól fogva robbantott és végül túlélte a csatát. Egy az egyben ilyesmit várok, azzal a különbséggel hogy Monfils sokkal nagyobb küzdő mint Kyrgios, tehát még a harmadik szettben is lehet sansza. A másik ami miatt az over a legjobb választás hogy mindkettőnek nagy szíve van és képes megszakadni a pályán, ami hatványozottan igaz lehet egy olimpián ahol a tét a lehetőség éremért játszani. Nem is lehet csodálkozni azon hogy eddigi két meccsükön egyaránt három szettet nyomtak. Érdekes hogy mindkétszer a japán nyert, erre most azért mérget nem vennék (1.6), de egy kevésbé gyilkosat igen arra hogy jön a 22,5 játék felett tipp (1.8).

Del Potro-Bautista

A meglepetés elődöntős innen kerülhet ki, ugyanis aligha gondolta bárki hogy az argentín ebben az állapotban, a spanyol pedig ebben a formában képes lesz eddig eljutni. Del Potróval kapcsolatban továbbra is áll hogy a nagy meccseken jobb teljesítményre képes, de a könnyűnek tűnőket nehezen oldja meg. Sousa és Taro ellen is szettet vesztett, nem lehet maradéktalanul megbízni benne. Bautista-Agut a Kuznetsov, Lorenzi, Müller ágon jutott túl, ami nem is könnyű, nem is nehéz, inkább a trükkös fajta. Neki a legnagyobb problémája hogy ha nem megy a játék, akkor nagyon nem megy, az év első pár hónapjában mutatott csúcstenisztől eltekintve számomra továbbra is talány hogy lehet a srác stabil top húszas.

Roberto Bautista Agut. Fotó: Francesc Juan/Shutterstock.com

Ha a kvalitásokat nézzük, ez egyértelmű Delpo győzelem, viszont ha figyelembe vesszük mennyire sebezhető akkor esélyt kell adni a spanyolnak is. Tagadhatatlan hogy van érték az argentín sikerében 1.61 -en, de miután képtelen folyamatosan jól játszani és az a fonák még mindig gyenge, az over tűnik itt is a legjobb választásnak, ami egyébként a londoni olimpián bronzérmet szerző egykori US Open-győztes minden meccsén zöldült. A 22,5 felett 1.83 -n fogadható. Érdekesség hogy eddig csak egyszer találkoztak, és azon a két évvel ezelőtti melbourne-i találkozón kezdődödött Delpo kálváriája. Ápolták a csuklóját, kikapott öt szettben, majd pár héttel később már mérkőzést kellett feladnia, és hosszú hónapokat hagyott ki.